Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe hasła wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba firm w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Metod reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe Warszawa lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość