Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Odnalazłem na taki odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało powiedziane, że kominiarz powinien kontrolować komin minimum raz w roku. W przypadku gdy ogrzewam eko groszkiem to aż 4 razy do roku - to już jest absurd. Doczytałem także, że w wypadku braku ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

Unikalny i bezpieczny wygląd biura

Każdy poznał powiedzenie: jak cię widzą w taki sposób cię piszą, dlatego powinno się mieć to na uwadze podczas projektowania wizerunku naszej firmy. Inne istotne powiedzenie: reklama jest dźwignią sprzedaży także pasuje do określenia charakteru naszego biura.


dźwigi towarowe - producent Wiele osób z pewnością zna te porzekadła, natomiast nie korzysta z ich przesłania. Postrzeganie lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po zabudowach meblowych oraz wyglądzie wnętrz potencjalni kontrahenci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie jesteśmy w stanie zrobić tylko raz i nie jesteśmy w stanie go powtórzyć, a, więc trzeba zadbać o aranżację naszego lokalu biurowego już na etapie projektowym. Bardzo kluczową rzeczą jest zabezpieczenie naszej firmy. W tym miejscu trzeba wybrać właściwy system alarmowy oraz kamery monitoringu. Alarm w firmie będzie chronił posiadane mienie w czasie naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery monitoringu umożliwią nam nadzór nad pracą naszych pracowników.


Zarówno schemat zabezpieczeń: system monitoringu i alarm oraz meble biurowe winny być przygotowane przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Stosując takie podejście, zaoszczędzimy sobie niemiłych niespodzianek oraz zbędnego kłucia w ścianach.


Posiadając już schemat zagospodarowania biura w meble pracownicze, lady do recepcji oraz kamery monitoringu powiązane z systemem alarmowym należy przejść do prac wykończeniowych. Istotną sprawą jest znalezienie rzetelnego wykonawcy oraz właściwych mebli do biura. Meble pracownicze, które są wykorzystywane w lokalach usługowych muszą charakteryzować się ergonomią. Efektywność ludzi jest bardzo ważnym elementem w każdym biurze. Czym wydajność jest lepsza, tym są mniejsze koszty pracy, a co za tym idzie wyższy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość istotnym elementem jest kolorystyka biura oraz koncepcja przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności firmy. Inne meble biurowe powinny zostać zastosowane w firmie informatycznej, która tworzy strony WWW, a jeszcze inne w kancelarii rachunkowej. W pierwszym przypadku lada w recepcji może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze obrachunkowym czy kancelarii prawnej - lada winna cechować się delikatnym charakterem o klasycznych kształtach.


Podsumowując aranżacja firmy winna być tożsama z jej profilem działalności. Dekoracje wnętrz oraz meble biurowe winny uwypuklać charakter funkcjonowania firmy. podejście do aranżacji wnętrza sprawi, że wizytujący naszą firmę kontrahenci od samego wejścia poczują klimat firmy i będą mieli pewność, że otrzymają usługę na najwyższym poziomie.

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Witaj, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Zakład ubezpieczeniowy żąda aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 zł za usługę.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość