Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego portalu internetowego. Mam zamiar żeby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten serwis internetowy: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?

podobne tematy:

Nowoczesny i bezpieczny wygląd lokalu biurowego

Każdy słyszał maksymę: jak cię spostrzegają w taki sposób cię opisują, tak, więc powinno się mieć to na uwadze podczas planowania wyglądu naszej firmy. Inne istotne porzekadło: reklama jest dźwignią handlu także wkomponowuje się do określenia charakteru naszej firmy.


dźwigi towarowe - producent Wiele osób na pewno zna te porzekadła, ale nie wykorzystuje ich mądrości. Postrzeganie biura jest naszą wizytówką. To po meblach biurowych a, także wystroju pomieszczeń biurowych nasi klienci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, dlatego należy zadbać o aranżację naszego lokalu firmowego już na etapie projektowym. Także kluczową rzeczą jest bezpieczeństwo naszej firmy. W tym miejscu powinno się wybrać odpowiedni system alarmowy a, także kamery monitoringu. System alarmowy w firmie będzie chronił nasze mienie w czasie naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery przemysłowe umożliwią nam nadzorowanie pracy zatrudnionych ludzi.


Zarówno schemat zabezpieczeń: system monitoringu , alarm a, także meble do biura winny być wykonane przed wykonaniem robót wykończeniowych. Stosując takie podejście, zaoszczędzimy sobie przykrych niespodzianek a, także zbędnego kłucia w ścianach.


Mając już schemat zagospodarowania lokalu biurowego w zabudowy biurowe, lady recepcyjne a, także kamery przemysłowe powiązane z systemem alarmowym można przejść do robót wykończeniowych. Ważną rzeczą jest dobór rzetelnego wykonawcy a, także odpowiednich mebli biurowych. Zabudowy meblowe, które są stosowane w lokalach usługowych muszą odznaczać się ergonomią. Wydajność ludzi jest bardzo ważnym elementem w każdym biurze. Czym jest ona lepsza, tym są mniejsze koszty zatrudnienia, a co się z tym wiąże pokaźniejszy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość istotnym elementem jest kolorystyka lokalu a, także myśl przewodnia, która będzie nadawała tonu profilowi działalności przedsiębiorstwa. Inne meble pracownicze powinny zostać zamontowane w firmie informatycznej, która buduje strony WWW, a jeszcze inne w biurze rachunkowym. W pierwszym przypadku lada recepcyjna może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze rachunkowym czy kancelarii prawnej - lada winna cechować się spokojnym charakterem o klasycznych kształtach.


Podsumowując projekt wizualny firmy winna być zgodna z jej charakterem działalności. Wystrój wnętrz a, także meble biurowe winny uwypuklać charakter działalności. Tego typu podejście do wystroju wnętrza sprawi, że wizytujący naszą firmę klienci od samego progu poczują klimat firmy i zostaną uświadczeni w przekonaniu, że dostaną usługę na najwyższym poziomie.

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości