Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego portalu internetowego. Mam zamiar żeby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten serwis internetowy. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Właściwe pomysły oraz ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, odpowiednie wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/08/24/wynajem-sali-szkoleniowej-krakow-na-co-zwrocic-uwage-takze-jakie-sa-skladki-za-tego-wariantu-usluge/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

Nowoczesny i bezpieczny wygląd lokalu biurowego

Każdy słyszał maksymę: jak cię spostrzegają w taki sposób cię opisują, tak, więc powinno się mieć to na uwadze podczas planowania wyglądu naszej firmy. Inne istotne porzekadło: reklama jest dźwignią handlu także wkomponowuje się do określenia charakteru naszej firmy.


dźwigi towarowe - producent Wiele osób na pewno zna te porzekadła, ale nie wykorzystuje ich mądrości. Postrzeganie biura jest naszą wizytówką. To po meblach biurowych a, także wystroju pomieszczeń biurowych nasi klienci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, dlatego należy zadbać o aranżację naszego lokalu firmowego już na etapie projektowym. Także kluczową rzeczą jest bezpieczeństwo naszej firmy. W tym miejscu powinno się wybrać odpowiedni system alarmowy a, także kamery monitoringu. System alarmowy w firmie będzie chronił nasze mienie w czasie naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery przemysłowe umożliwią nam nadzorowanie pracy zatrudnionych ludzi.


Zarówno schemat zabezpieczeń: system monitoringu , alarm a, także meble do biura winny być wykonane przed wykonaniem robót wykończeniowych. Stosując takie podejście, zaoszczędzimy sobie przykrych niespodzianek a, także zbędnego kłucia w ścianach.


Mając już schemat zagospodarowania lokalu biurowego w zabudowy biurowe, lady recepcyjne a, także kamery przemysłowe powiązane z systemem alarmowym można przejść do robót wykończeniowych. Ważną rzeczą jest dobór rzetelnego wykonawcy a, także odpowiednich mebli biurowych. Zabudowy meblowe, które są stosowane w lokalach usługowych muszą odznaczać się ergonomią. Wydajność ludzi jest bardzo ważnym elementem w każdym biurze. Czym jest ona lepsza, tym są mniejsze koszty zatrudnienia, a co się z tym wiąże pokaźniejszy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość istotnym elementem jest kolorystyka lokalu a, także myśl przewodnia, która będzie nadawała tonu profilowi działalności przedsiębiorstwa. Inne meble pracownicze powinny zostać zamontowane w firmie informatycznej, która buduje strony WWW, a jeszcze inne w biurze rachunkowym. W pierwszym przypadku lada recepcyjna może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze rachunkowym czy kancelarii prawnej - lada winna cechować się spokojnym charakterem o klasycznych kształtach.


Podsumowując projekt wizualny firmy winna być zgodna z jej charakterem działalności. Wystrój wnętrz a, także meble biurowe winny uwypuklać charakter działalności. Tego typu podejście do wystroju wnętrza sprawi, że wizytujący naszą firmę klienci od samego progu poczują klimat firmy i zostaną uświadczeni w przekonaniu, że dostaną usługę na najwyższym poziomie.

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość